MENU:
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI
ARCHIWUM BLOGÓW
KANAŁ RSS


ZOBACZ OSTATNIE BLOGI:

INWIGILACJA
2014-04-04 15:51

PODATEK PRZYCHODOWY
2014-02-28 17:22

SZEROKIE TORY NA MAJDAN
2014-02-25 20:54


NASZ KANAŁ RSS

dół

PROJEKT Z WADĄ
2011-02-21 15:05:33


Pan Prezes Jarosław Kaczyński napisał w oświadczeniu przesłanym wczoraj do PAP, że „należy skończyć z udawaną debatą o OFE i przyjąć projekt PiS, zakładający m.in. możliwość wyboru między OFE a ZUS”.

http://wyborcza.pl/1,75248,9137962,Kaczynski__skonczyc_z_udawana_debata_o_OFE_i_przyjac.html#ixzz1EaATj2qo

W związku z czym postanowiłem wydać oświadczenie, że się cieszę, iż Pan Prezes Kaczyński postanowił przyjąć projekt głoszony przeze mnie od lat i wyrazić nadzieję, że jakby co i PiS wygra wybory, to się  nie okaże się, że Pan był wczoraj „na prochach”. Obawiam się jednakowoż, że Pan Prezes uprawie „pure policy”. Świadczy o tym choćby fakt, że stara się, jak może, zagonić do narożnika Panią Minister Fedak, twierdzeniami typu: „dobrze się stało, że Minister Pracy i Polityki Społecznej wzmacnia i popiera punkt widzenia Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wyboru między ZUS a OFE” i cytując przy tym wypowiedzi Pani Minister, że „istnieje możliwość, aby emerytalny system kapitałowy był dobrowolny”” oraz  że będzie „zgłaszała taki postulat, który będzie mówił o tym, by ograniczyć funkcjonowanie towarzystw emerytalnych.(...) Jeśli Polacy chcą oszczędzać, to niech oszczędzają tę część sami, tam gdzie chcą, niekoniecznie w koncesjonowanym towarzystwie”. Pani Minister Fedak głosiła bowiem taki pogląd już jakiś czas temu i jak ktoś tu „popiera” czyjś „punkt widzenia” to raczej Pan Prezes Pani Minister – a nie na odwrót.

Ja się nie znam na polityce, ale myślę sobie, że gdyby Panu Prezesowi z jakichś niezrozumiałych powodów rzeczywiście zaczęło zależeć na tym, żeby dać nam wybór, to poparłby stanowisko PSL w tej sprawie. Próbując zawłaszczyć ten „punkt widzenia” jako swój skazuje go na porażkę, gdyż doskonale wie, że projekt dobrowolności (choć najlepszy) jako „projekt PiS” nie ma szans na przyjęcie z uwagi na „wadę źródła pochodzenia”.

 

 

góraZOBACZ KOMENTARZE: - liczba komentarzy: 38

Komentowany blog: DODAJ WŁASNY KOMENTARZ  
PROJEKT Z WADĄ
Sprzeczne tezy PISu
Przemo
2011-02-21 15:40:46

Ja słyszałem jakiegoś (p)osła - chyba Błaszczak się zwał z PISu był, że mamy mieć wolny wybór pomiędzy OFE a ZUS-em. Ale może rzeczywiście zmiany w PIS-ie... Nie, nie wierzę. To raczej niedomówienie Jarka. Socjaliści nie mogą nagle zacząć głosić liberalnych haseł.
„Próbując zawłaszczyć ten „punkt widzenia” jako swój skazuje go na porażkę, gdyż d
Grzegorz Rossa.
2011-02-21 15:47:58

Niech „zawłaszczy” mój:http://www.scribd.com/doc/38954583/W%C4%99glowodory-Produkcja-podziemna-ze-z%C5%82o%C5%BC-w%C4%99glaJest tak dobry, że „wada źródła pochodzenia” mu nie zaszkodzi.Pozdrawiam,
PiS jest bardziej liberalną partią niż PO
Marcin Szkudlarek
2011-02-21 15:55:11

Chciałbym przypomnieć, że to właśnie PiS wprowadził dwie stawki podatku dochodowego. Jak na razie nasi "liberałowie" z PO nie mogą się pochwalić czymś lepszym..

Dlatego w tym wypadku to ja już wolę ten "socjalizm" Kaczyńskiego. OFE to kolejny świetny pomysł.
"Ja się nie znam na polityce"
adi
2011-02-21 16:14:27

No wlasnie. Polityka nie tym polega aby przyjac jakis projekt, ale na na tym zeby dostac sie do wladzy albo ja utrzymac.

A jakis projekt to drugorzedna sprawa.
Wybór ?
Waldek
2011-02-21 16:23:10

"..że „należy skończyć z udawaną debatą o OFE i przyjąć projekt PiS, zakładający m.in. możliwość wyboru między OFE a ZUS”."

********************

Możliwość wyboru między OFE a ZUS to dokładne odzwierciedlenie wyboru jaki otrzymują obywatele III RP przy każdych kolejnych tzw. wyborach do sejmu, czyli PO, PiS, PSL lub SLD.. Do koloru, do wyboru, dla każdego coś miłego. Wybierajmy !!!

P.S.

Aby obywatele czuli się jeszcze bardziej podmiotowo, proponuję dać Im szerszą płaszczyznę wyboru gdzie mają przymusowo oddawać pieniądze "na przyszłe emerytury" :

- ZUS tradycyjny, ten znany z tysiąca dowcipów,

- OFE tradycyjne, to bronione przez dr Balcerowicza,

- ZUS Nowy, Jeszcze Lepszy,

- OFE Nowe, Jeszcze Lepsze,

- ZUS Srebrny,

- OFE Srebrne,

- ZUS Złoty,

- OFE Złote,

- ZUS Platinum

- OFE Platinum.Myślę, że na razie wystarczy wyboru, a komu by to było za mało, może jeszcze dostać .........

A słowo przymus wykreślić z polskiego słownika. Jak ktoś się będzie na to słowo powoływał, to się Go słownikiem załatwi. Jest tylko "WYBÓR" :)
Déjà vu
Waldek
2011-02-21 16:29:58

"Rządowy projekt, który obecnie jest w konsultacjach społecznych, zakłada, by zamiast 7,3-proc. składki emerytalnej do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafiało 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. ma być księgowane na kontach osobistych w ZUS. Od 2013 r. te proporcje zaczną się zmieniać. W roku 2017 do OFE przekazywane byłoby 3,5 proc., a 3,8 proc. na subkonto w ZUS. Planowane jest też wprowadzenie ulg podatkowych dla osób dodatkowo oszczędzających na emerytury. Zgodnie z rządowymi planami, zmiany miałyby wejść w życie 1 kwietnia br."

************************

Jest obecnie w "konsultacja społecznych". Smaczne.

Dla najmłodszych przypomnę, że w PRL-u podwyżki cen również były poddawane "konsultacjom społecznym". A kto się tak społecznie konsultował, że po konsultacjach nie chciał podwyżek, to był warchoł i siła antysocjalistyczna.
PIS bardziej liberalne niż PO
Karol
2011-02-21 18:18:08

Marcin Szkudlarek napisał: "PiS jest bardziej liberalną partią niż PO. Chciałbym przypomnieć, że to właśnie PiS wprowadził dwie stawki podatku dochodowego. Jak na razie nasi "liberałowie" z PO nie mogą się pochwalić czymś lepszym..Dlatego w tym wypadku to ja już wolę ten "socjalizm" Kaczyńskiego. OFE to kolejny świetny pomysł."Pełna zgoda. Przypominam też, że Zyta Gilowska za rządów PIS zmniejszyła składkę rentową, a prezes Kaczyński w debacie telewizyjnej stwierdził, że należało by wrócić do ustawy Wilczka, co na następny dzień wszyscy komentatorzy uznali za "rozmontowywanie państwa". Nie wyobrażam sobie, żeby któryś z prominentnych polityków PO, stwierdził że należało by wrócić do ustawy Wilczka.Zacytuje też artykuł z 2004: "Centrum Adama Smitha oraz PiS rozpoczęły ogólnopolską akcję mającą na celu zebranie 100 tysięcy podpisów pod propozycją reformy ustawy o systemie podatkowym w Polsce. Jak podkreśla pomorska młodzieżówka klubu PiS, inicjatywa ma charakter społeczny. Jest sposobem na ukrócenie biurokracji, z którą zmagają się przedsiębiorcy i ostatecznie ma przełożyć się na zmniejszenie stopy bezrobocia w naszym kraju i doprowadzić do wzrostu gospodarczego.[...]Symboliczną zapowiedzią daleko idących zmian było podarcie jednego z formularzy (PIT) podczas ostatniego zjazdu programowego PiS-u, który odbył się na Wyspie Sobieszewskiej."

http://www.pomorskiefirmy.pl/pages_news/luty04/centrumas.htm
ergo
JLB
2011-02-21 18:32:08

Mozna dopisać do wpisu Pana Roberta co najwyżej: "that's true"
Wynalazek Igora Sikorskiego i jego polityczne zastosowanie
Waldek
2011-02-21 19:20:46

http://konflikty.wp.pl/title,Libijskie-smiglowce-na-Malcie-Kadafi-ucieka-z-kraju,wid,13154771,wiadomosc.html?ticaid=1bd2c

*******************

Popularne narzędzie do skutecznego rozwiązywania konfliktów politycznych, prawdopodobnie znów w akcji.
Pan Karol
yale
2011-02-21 20:18:28

Ale "piłkarze" korzystaja z pomocy manipulantów (psychologów), lepiej sie ubieraja, ładniej uśmiechają i maja bogatszych sponsorów do bilbordów. I jeszcze parę innych rzeczy, które wszyscy tutaj dobrze znają. Albo sie zaczniemy uczyć, albo nas ususzą na wiór. Czasami warto wyłączyć te tuby (TV) i się chwilę pozastanawiać. Choćby na tym blogu tematów co nie miara.
Wada
Marjan
2011-02-21 21:09:04

Pania Robercie nie wydaje mi sie, żeby propozycja Pani min. Fedak były tożsame z tymi z PISu. Pis chce ograniczyc wybor na 2 opcje albo OFE, albo ZUS, a minister Fedak mówi o innych mozliwościach również - jesli ja dobrze zrozumiałem - o lokatach (czyli jesli dobrze rozumiem 2 filar stalby sie tak na prawde obecnym 3cim?Poza tym choc sie Pan na polityce nie zna i troche sie nią brzydzi - mógłby Pan pogadać z PSL (Fedak, Pawlak) i może wystąpić na jakiejś konferencji popierając ten projekt czy chociażby wizję. Myslę, że łatwiej byłoby sie przebic do mediów. Hę?
bzdury
misiekZ
2011-02-21 22:13:45

Normalny człowiek słysząc "wybór miedzy ZUS a OFE". myśli "wybór między ZUS a OFE", jednak dla polityków to zdanie znaczy "wybór między ZUS, a ZUS i OFE".http://wyborcza.pl/1,75248,9137962,Kaczynski__skonczyc_z_udawana_debata_o_OFE_i_przyjac.html"Kaczyński przy tym przypomniał, że podstawowymi zasadami projektu PiS jest wprowadzenie możliwości wyboru przez ubezpieczonego pomiędzy OFE a ZUS co do składki obecnie stanowiącej tzw. II filar"...
Czyżby początki końca …
marq
2011-02-22 00:00:50

... europejskiego multi-culti >> http://niezalezna.pl/5927-kleska-unijnego-multi-kultiTo ci będą jaja jak i IIIRP, małpując jak zawsze zachód, przyłączy do korowodu powracających do narodowych korzeni…. :) no bo kto nauczy przedszkolaków i dzieci klas niższych hymnu Polskiego….??

Cóż w ramach dofinansowania z UE zawsze można będzie „przeszkolić” rzeszę „nauczycieli” w zakresie hymnu, barwy oraz godła. Ale skąd się weźmie tylu „trenerów”….. ech`hh Polactwo …

Wybór
Waldek
2011-02-22 09:48:33

*"Wybór jest iluzją stworzoną przez tych, którzy posiadają władzę, dla tych, którzy jej nie mają."

*Cytat z Matrix-a.

Od siebie dodam, że jak słyszę od polityków, że dają mi wybór, to na wszelki wypadek ....... nie wierzę im. I najczęściej się to sprawdza :)
To nie jest tak jak wygląda
Jacek_b
2011-02-22 10:20:54

Według mnie, propozycja PISu: wyboru między OFE a ZUS nie jest taka liberalna, oznacza ona tak na prawdę likwidację (lub zmarginalizowania) OFE. Jaka prywatna instytuja może konkurować z państwową (korzystającą z dotacji) i prowadzącą wirtualne konta! Czy nie łatwiej waloryzować składki na papierze. OFE musi pomnażać rzeczywisty kapitał odpowiednio go inwestując. W ZUSie można wymyślać dowolne świadczenia emerytalne a jak brakuje to wszyscy muszą się zrzucić (większe podatki) także Ci wpłacający do OFE. PIS jako partia solidarna (socjalistyczna) chce wzmocnić ZUS (instytucję państwową).
@Waldek
ehhh
2011-02-22 10:56:11

Panie Waldku tymi helikopterami to nie ma co tak się zachwycać. Myśmy mieli już naszą własną polską taką helikopterową akcję, można by rzec, że jesteśmy w awangardzie. Tyle, że jak zwykle, jak to w Polsce nic z tego nie wyszło, a premier podczas próby ucieczki rozwalił helikopter za co jak zwykle po sądach włóczyli pilota. Jaki kraj takie akcje helikopterowe.
Mrówka i konik - opowiastka....
Wojtek
2011-02-22 11:16:38

wersja tradycyjnaMrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i

zebrała zapasy na srogą zimę.

- "Głupia mrówka" - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na

tańcach i hulankach.

Kiedy nadeszły chłody i deszcze, mrówka schowała się w domu i skosztowała

zapasów. Konik polny umarł z głodu i zimna.***wersja współczesnaMrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i

zebrała zapasy na srogą zimę.

- "Głupia mrówka" - myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na

tańcach i hulankach.

Kiedy nadeszły chłody, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów.

Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołał konferencję prasową, na

której zadał pytanie:

- Dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią, podczas

gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową?!!TVN, Polsat i Telewizja Polska pokazują zdjęcia sinego z zimna konika

polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki. Po programie Elżbiety

Jesionowicz cała Polska jest wstrząśnięta tak drastycznymi nierównościami

społecznymi.

- Jak to możliwe - pyta Monika Olejnik patrząc prosto w oczy - że w środku

Europy na początku trzeciego tysiąclecia jest jeszcze tyle

niesprawiedliwości?!! Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?!!Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w

głównym wydaniu Wiadomości i oskarża mrówkę o nacjonalizm, szowinizm i

konikofobię!Maciej Czereśniewski wraz z nowo powstałym zespołem śpiewa protest song

"Nie łatwo być konikiem". Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce

na listach przebojów. Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek

notuje rekordowy wzrost sprzedaży.Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu

kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki

organizuje pikietę pod hasłem "Każdy chce żyć".Stowarzyszenie Życie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej

memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają

klucze do spiżarni.Zaproszony do studia cyklicznej audycji "Co z tą polaną?"

charyzmatyczny przywódca partii polnej pyta, czy nie warto sprawdzić w jaki

sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo

biedy;

- "Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i

koników" - postuluje.Prezydent wraz z żoną w specjalnym oświadczeniu zapewniają obywateli, że

zrobią wszystko co w ich mocy, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość.

Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która

nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do

Centralnego Spichlerza.20 lat później...

Konik polny zjada resztę zapasów mrówki. W telewizorze, który kupił za

pieniądze ze sprzedaży jedzenia widać nowego przywódcę, który

rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy

wyzysku i teraz nareszcie zapanuje sprawiedliwość.Chcesz więcej? To proste - włącz telewizor...
Sokół&Pono
paid_in_full
2011-02-22 11:50:14

Sokół & Pono , tytul piosenki "Za dużo widzę"Co prawda wyrwane z kontestu piosenki, ale idealnie pasuje:"[...] człowiek jak szmata - wp*erdala mu się kocopoły, podczs gdy większość ludzi wpada w finansowe doły.... to jak jakaś choroba, narodowa żałoba, tylko dlatego że osioł dorwał się do żłoba [...]"
PiS liberalny ?
k
2011-02-22 12:04:11

To o ile za ich rządów zmniejszono budżet państwa (uwzględniam inflację, procentowo w cenach stałych proszę) ?Liberalna to była UPR, liberalna była sama Zyta Gilowska (bo PiS już nie) czy sam Tusk (ale niestety był - już mu przeszło).
witam kochanych gojów/niewolników/eurokołchozników....
ube
2011-02-22 12:42:22

ostatnio widziałem jarka kaczyego ze swoja prawą ręką blaszczykiem na impreziehttp://www.youtube.com/watch?v=VT4XWsKN_os&feature=fvw
@ehhh
Waldek
2011-02-22 14:08:39

"Jaki kraj takie akcje helikopterowe."

********************

Niestety, to prawda. Jak "nasi" będą chcieli skorzystać z helikoptera to się może okazać, że co prawda jest jeden helikopter, ale nie wiadomo kto może zadecydować o jego wykorzystaniu, nie wiadomo kto ma zapłacić za fakturę, nie wiadomo w gestii jakiego ministerstwa leży przygotowanie lotu, nie bardzo wiadomo jaka załoga ma lecieć .......

i w końcu wszyscy rozejdą się do domów i rewolucję szlag trafił.
@Wojtek
PWT
2011-02-22 14:08:47

Dobrze się czyta :)

@Waldek
PWT
2011-02-22 14:13:11

Skoro "rozejdą się do domów i rewolucję szlag trafił", to znaczy, że nie była( rewolucja) potrzebna.

@PWT
Waldek
2011-02-22 14:24:39

Może nie była potrzebna :) Ale zmiany polityczne oraz gospodarcze, są w Polsce bardzo potrzebne, wszyscy o nich mówią, mówią, mówią .........

i rozchodzą się do domów :)
@Waldek
PWT
2011-02-22 15:38:55

Bo obiad stygnie :)

Swoją drogą, to jednak oznaka dobrobytu, jeśli na gadaniu się kończy. W Egipcie ludzie siedzieli na placu nawet, jak się chipsy skończyły.

wróżbita maciej
jac plac
2011-02-22 16:40:30

gwiazdowski się na polityce nie zna? to ja pytam kto się zna ?
@PWT
Waldek
2011-02-22 17:46:36

... i żona się wkurzy, jak będzie musiała odgrzewać :)

Dobrobytu nie, raczej całkowitego zniechęcenia i walecznego dbania o tzw. małą stabilizację, nawet jeżeli jest to stabilizacja krocząca po równi pochyłej. Przyznaję, że propaganda III RP, a szczególnie ostatniego 12-sto lecia, zrobiła swoje. To warsztatowy majstersztyk. Ale nie oznacza to, że nie ma słabych stron. Cóż,nawet najlepsi propagandziści - jak pokazuje historia - nie są w stanie ciągnąć kłamstw w nieskończoność. A niektórzy obywatele III RP ( jest Ich bardzo dużo ) nie cierpią na amnezję. Tego zawsze boją się nawet najlepsi kłamcy.
PiS bardziej liberalne niż PO
Karol
2011-02-22 20:35:56

k: Ani ja, ani Marcin nie napisaliśmy, że PiS jest partią liberalną, ale jedynie że jest partią bardziej liberalną niż PO.
TVP1 tuba propagandowa socjalistów.
marcin
2011-02-22 22:31:28

Oglądacie tych wyedukowanych idiotów na tvp1?
@Wojtek @PWT
Dyrman Zdzisław
2011-02-23 09:29:43

dobrze się czyta, ale należałoby (@Wojtek) podać źródło - http://www.krzysztofhabich.pl/
Panstwo prawa :)
Brocki
2011-02-23 09:55:30

http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/370467,sejm-zignorowal-obywateli,id,t.html?cookie=1
Ziemia planetą wykluczonych?
Romuald Myga
2011-02-23 13:45:24

I znów Konfucjusz miał rację.

Co od zarania gnębi etykę ekonomiczną judaizmu i pochodnych religii?

Teza konfucjańska, iż systemy nieumiejące usunąć sprzeczności ich trawiących muszą odejść znów znalazła potwierdzenie w krajach Maghrebu i Lewantu.

Praca, a właściwie jej brak to tak naprawdę główny powód tego wszystkiego, co aktualnie obserwujemy i prawdopodobnie, czego jeszcze będziemy świadkami w arabskich społecznościach.

To, iż przyczyną sprzeciwu społeczeństw są upadłe, czy jeszcze istniejące dyktatury w tych krajach było by zbytnim uproszczeniem. Wszak społeczeństwu polskiemu wyjaśniać akurat tego nie ma potrzeby. Hitleryzm, leninizm i stalinizm, potem sowietyzm to tylko odmiany czegoś, co możemy określić ogólnym mianem zniewolenia umysłów wywodzącym się z ekonomicznej wizji judaistycznej etyki. Prawdopodobnie i Polska, choć na mniejszą skalę przejdzie podobne przeobrażenia.

Upadały monarchie, potem przychodzili quasi przywódcy ludowi i znów stawali się quasi monarchami. Przykład prezydenta Tunezji Ben Alego absolwenta elitarnej szkoły wywiadu USA tego dobitnym stygmatem.

Wracając do głównej myśli pracy, a tak naprawdę do ekonomicznego wyrazu jej, czyli podatków zaczynamy coraz bardziej rozumieć sprzeciw coraz większej części społeczności przeczuwających swą dolę faktycznych pariasów, bez możliwości poprawy swego bytu.

Problem buntu to tylko dwa czynniki. Iskra zapalna i przekroczenie masy krytycznej. Dalej już idzie jak w kontrolowanej rozszczepialnej reakcji jądrowej. Gdy zabraknie spowalniaczy, a i sprzeczne decyzje tzw. manipulantów wtedy mamy to, co się stało w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Awaria przerodziła się w wybuch. Czyż arabski świat i nie tylko to nie coś z tego wyrazu?

Stałym komentatorom portalu Gospodarza nie trzeba tłumaczyć, lecz czytają nas i inni.

Koszty pracy to jeden z najważniejszych kosztów w procesie produkcji to tak w wielkim skrócie. Staramy się, więc go różnymi sposobami zmniejszać. I tu wpadamy w pułapkę zastawioną przez nas samych nie zawsze zdając sobie z tego sprawę. Dotychczas udawało się tak zwanym gospodarkom rozwiniętym koszty te przerzucać na tereny zwane trzecim światem i w wojny, lecz teren zaczyna się kurczyć.

Co dalej?

Neokonfucjanizm znalazł na jakiś czas antidotum. Oczywiście po wyrównaniu gospodarek nastąpi przerzucenie części ubóstwa do krajów umownie teraz jeszcze zwanych bogatymi.

Lecz i tam stoją poważne wyzwania, które pozwoliłem sobie nazwać, „Chiny boją się tylko siebie”.

Jaki i dla nich ratunek? Jest, lecz o tym znacznie później.

Jakie zatem sprzeczność jak na razie nie do usunięcia stoją przed społeczeństwami, będące ciągle przyczyną odnawialnych konfliktów?

Praca, podatki, co ważniejsze zysk czy spokój społeczny.

Jedynym aktualnie skutecznym w miarę lekarstwem jawi się system ekonomiczny proponowany przez CAS i propagowany przez Gospodarza. Lecz to narusza tyle indywidualnych interesów, a i zmuszać będzie do zmiany wyznawanych etyk ekonomicznych.

Na jakiś czas, jako najlepsze, co może przynieść poprawę wystarczy, a później?

Wszak i o tym dyskutujemy.

W kontrolowanej reakcji cały czas potrzebne okresowe mini awarie. Niektórzy to nazywają prawami samoregulacyjnymi rynku, lub odnawialnych okresowych kryzysów.

Kiedy Chiny?
Jan Kowol
2011-02-23 15:08:50

Teza konfucjańska: systemy nieumiejące usunąć sprzeczności ich trawiących muszą odejść.Co zostanie z Chiny po usunięciu sprzeczności?http://www.google.com/search?hl=pl&q=chinny++cenzuruj%C4%85+informacje+o+rewolucjiKiedy Chiny?Ranking wolności gospodarczej
Jan Kowol
2011-02-23 15:28:25

Ranking wolności gospodarczej1. Hong Kong 89,7 0.0

2. Singapur 87,2 +1,1

3. Australia 82,5 -0,1

4. Nowa Zelandia 82,3 +0,2

5. Szwajcaria 81,9 +0,8

6. Kanada 80,8 +0,4

7. Irlandia 78,7 -2,6

8. Dania 78,6 +0,7

9. USA 77,8 -0,2

10. Bahrajn 77,7 +1,4http://www.biztok.pl/Polska-daleko-w-rankingu-wolnosci-gospodarczej-a169a Chiny gdzie?
@Jan Kowol
Romuald Myga
2011-02-23 18:41:46

„a Chiny gdzie?”Czyżby dla swego potwierdzenia zadał Pan to pytanie?

Przecież w umieszczonej tabelce znajdujemy Je na pierwszym miejscu.„Kiedy Chiny?”W Państwie środka cykl, w którym sprzeczności wywołują określone reakcje to około dwa i pół tysiąca lat. Z arytmetyki wynika, iż nastąpi to gdzieś w około 4500 roku ery nowożytnej.

Proszę się tak odległą datą nie kłopotać:)

@RM /"a Chiny gdzie ?"
marq
2011-02-23 20:04:45

Owe 2500 lat to jest wartość bardziej ogólna w czasie „budzenia się świadomości”. Ot taki czasookres, jednostka czasowa, dla dorastania cywilizacji czy cos w tym rodzaju.Pisaliśmy – Pan dokładnie – o frajerstwie, rozmemłaniu, „dupowatości” Słowian. A im po prostu potrzeba jeszcze 500 lat, by zrozumieli iż chrześcijaństwo to to co zabija ich Silę i Wielkość.Poczekamy – doczekamy (MY - Słowianie) … Haha :)

Naginanie etyki ekonomi do celów partykularnych
Romuald Myga
2011-02-24 00:55:38

@marqDyskutowaliśmy też o syndromie „skrzypka na dachu” w kontekście można to tak nazwać szczególnego wyrazu humoru wyznawców wiary mojżeszowej, gdy to Tewje Mleczarz dyskutując z Bogiem ostrzegł Go, iż jeżeli nie sprawi by stał się bogatym to wyznawcy, którzy wierząc, a więc mając moc sprawczą mogą też sprawić, iż przestaną wierzyć.

Z Panią Lotse:) poruszaliśmy też sprawę ogromnej różnorodności podejścia do problemów etycznych, a będących tak naprawdę etykami ekonomicznymi religii potomków, może lepiej byłoby napisać jej kontynuatorów.

Z badań społeczności współczesnego Izraela na przykładzie Jerozolimy wyłania się też ciekawy obraz postępującej jego laicyzacji. Ponad 50 procent jej nie przykłada do wiary większego znaczenia. Wiara straciła swą pierwotnie semantyczną rolę, a stała się, co najwyżej historycznym wyznacznikiem tożsamości.

Tak nawiasem to najwcześniej to dało się zauważyć w sferach rodów finansowo bankierskich, czego początkiem był filozoficzny ogląd świata zapoczątkowany przez Barucha – Spinozę.

Końcowym wynaturzeniem była decyzja centrum „nowej państwowości” umiejscowionej w „ziemi obiecanej”, jaką „przyznali sobie” niektórzy, których my nazywamy banksterami nowojorskimi, a dotyczącą konsekwencji II giej wojny światowej w jej największej zbrodni zwanej holokaustem.

Jeżeli więc ci, którzy stworzyli ideę etyki ekonomii judajskiej ją porzucają to w konsekwencji i my chrześcijanie, którzy jesteśmy kondotierami tej etyki zostaliśmy postawieni wobec faktów dokonanych.

Wracając do cykliczności pewnych zjawisk społecznych, co przekłada się na typowe reakcje budzenia się świadomości społeczeństw, czego jesteśmy obserwatorami w świecie arabskim to ich cykl jest dość szeroki.

Dla przykładowych zdarzeń na Dalekim Wschodzie można mówić o okresach dwu do dwu i pół tysiąc letnich.

Dla społeczności Bliskiego Wschodu to ze względu na wzajemne oddziaływania okres ten skraca się do półtora tysiąc letnich periodów.

To tak bardzo ogólnie wyciągając wnioski z przebiegu historycznego istnień społeczności typu Sumerów [4.000 lat pne do 1.500 roku pne], Babilonu [2.200 pne do 500 pne] Asyrii [2.000 pne do 600 pne] Królestw Izraela i Judy [1.500 pne do okresu rzymskiego] i najnowszy właśnie kończący się okres od ok. 400 roku naszej ery do chwili obecnej.

Nie można oczywiście pominąć historii Egiptu, ale i tu stwierdzamy tego typu okresowość.

Nie ma, co kruszyć kopii o długości okresów, lecz chodzi tylko o stwierdzenie faktu ich występowania i nieuchronności. Być może potrzebny jest jeszcze jakiś okres dla budzenia się świadomości ekonomicznej współczesnych społeczeństw, lecz tego nie należy rozpatrywać w setkach lat, a raczej w dziesięcioleciach, a dokładniej mówiąc w pokoleniowych zmianach świadomości.

O powyższym zaświadczałyby też nerwowe ruchy Watykanu zapoczątkowane pontyfikatem JPII jak i kompletny rozgardiasz ekonomiczny USA i krajów zwanych umownie cywilizacją zachodu.

No cóż od praw ekonomii się nie ucieknie, a tu jeszcze dochodzą zaniedbania w etyczności pojmowania ekonomii może dosadniej było by napisać w naginaniu etyki ekonomii do własnych partykularnych interesów.

Póki co
Pilers7
2011-02-24 09:00:24

Póki co nie mamy żadnego projektu w sprawie OFE ,w momencie gdy się ujawni to będzie wersja rządowa a nie PSL.PiS swój projekt już złożył i wiemy jaki jest.